U psihoterapiji je najefikasnije lečenje emocionalnih poremećaja razgovorom klijenta i psihoterapeuta. Lečenje lekovima eliminiše simptome, ali ne i uzroke.
Šta je psihoterapija?
U psihoterapiji je najefikasnije lečenje emocionalnih poremećaja razgovorom klijenta i psihoterapeuta. Lečenje lekovima eliminiše simptome, ali ne i uzroke.
Izuzetak su mentalni poremećaji izazvani neurobiološkim ili biološkim procesima. Lekovi se tada koriste da bismo osigurali i olakšali uspešan ishod psihoterapijskog tretmana.
Na koji cilj se psihoterapija usmerava?
U našem Centru, psihoterapija se odvija u prijatnom ambijentu u kojem ravnopravno sarađuju klijent i psihoterapeut. Dobar psihoterapeut pomaže klijentu da shvati suštinu problema i načine njihovog rešavanja.
Iz iskustva znamo da tokom života dolazimo u situacije u kojima ne možemo da se snađemo i donesemo ispravnu odluku.
Tada imamo potrebu da sa nekim porazgovaramo, da otvorimo dušu i sa prijateljima podelimo naše životne dileme. Jednostavno želimo da nas neko istinski sasluša i razume.
Taj osećaj je jako raširen u urbanim sredinama poput Beograda. A grad Beograd je samo jedan od resursa ljudskih problema sa emocijama.
Svi smo čuli za fobije, psihoze, depresije, anksioznost, ili opsesivno-kompulsivne neuroze. Savet iskusnog psihoterapeuta može biti od velike koristi, naročito ako su evidentni simptomi anksioznog stanja.
Stalni unutrašnji strah da ste i u najboljem društvu usamljeni, možete da rešite samo odgovarajućom psihoterapijom.
Jedna od njih je kognitivno-bihejvioralna terapija (KBT). Ona se se zasniva na teoriji da su ponašanja i osećanja ljudi odraz njihovih misli, a ne okruženja.
Najpoznatiji pravac KBT terapije je racionalno emotivno bihejvioralna terapija (REBT). Već sam njen naziv govori šta tačno cilja.